همیاری هیجان انگیز

سریع میدوم،‌ مثل خیلی وقتها که در این سالها دنبال اتوبوس یا برای رسیدن به موقع به کلاسی دویدم، یاد اولین سفری که با چند از دوستام ویکتوریا رفته بودیم میافتم.  چقدر از روی عادت دویدن خودم، اونها رو هم مجبور به دوویدن کردم، انگار همه مجبورن مثل من همه کار و شاید هیچ کار را انجام بدن.

چقدر ذهنم پراکنده هست که از یک نیم جمله به خاطرات دیگر میپرم،‌ ولی قصد دارم همینطور خودمونی بنویسم،‌از بس که اینجا گاهی در قالب آقای "من و ونکوور" رفتم خسته شدم. اینروزها از خودم هم خسته شدم، آزار دیدم و هیچ نگفتم. گاهی اوقات گذاشتم و حق دادم که آدمها هر کاری که میخوان بکنن و هر حرفی که میزنن را گوش کنم و من هم دم نزنم. اگر مخالف من باشن، گوش میدم و مواضعم را عوض میکنم ولی برام جالبه که چطور آدمهایی هستن که با تمام حرفهایی که میزنن فقط حق را به خودشون، به راهشون و به تصمیمشون میدن. من آزرده شدم.

با همه دوندگی ها به آپاراتچی سینما ، پیتر‌، دیر رسیدم، دو روز پیش پدرش فوت کرده بود و یکم بد اخلاق بود. در این دوسال اینطوری بهم ریخته ندیده بودمش. حالا مونده بودم چطوری بهش بگم که فیلم " گاو" مهرجویی را انتخاب کردم که امروز پخش کنن.
بچه ها که برای کمک قرار بود بیان،‌همه دیر رسیدن و تنهایی باید کارها رو میکردم، حسابی خسته شده بودم و آروم و قرار نداشتم. ولی آرامش ترین بخش داستان دیدن فیلم ها از کنار آپاراتهای قدیمی سینما بود.  فیلم گاو و بعد لیلا از مهرجویی را پخش کردیم.

آقای آپاراتچی یکجا به سراغم آمد و گفت: "به من نگفته بودی که این برنامه خیریه هست؟" و یک پنج دلاری تا شده را بهم داد و گفت "همینقدر پول نقد همراهم بود" میتونم بگم از اینجا به بعد کمی داستانهای دیگر را برای مدتی فراموش کردم و آروم گرفتم مخصوصا که تونستیم داروی هادی را که قصد کرده بودیم، پولش را تهیه کنیم.

/ 1 نظر / 17 بازدید
بهار

[لبخند]