فیلمهای ایرانی جشنواره فیلم ونکوور

 ساعت 3:33 دقیقه بعد از ظهر به وقت ونکوور هست و با این بارونی که میاد و دلشوره و دلگیری که مضاعف میشه نوشتن برام سخت تر شده. دست و دلمم به کار نمیره، از دست این بغضی که افتاده تو وجودم. فکر کنم تابستان از بس همه چی به علاوه هوا خوب بود که بد عادت شدم. چند روزه میخوام از فیلمهای جشنواره بنویسم، فعلا این  نوشتار رو میگذارم در مورد فیلمهای ایرانی که تعدادشون چهارتا هست که اگر خواستید و ونکوور بودین بتونید برین ببینید تا نوشته های بعدی.

اولین فیلمی که دراین جشنواره نمایش داده شد و شنبه آینده هم دوباره سانس عصر یک سینما رو پر کرده. فیلم آواز گنجشکها از مجید مجیدی هست. این فیلم که برنده جایزه خرس طلایی بهترین بازیگر مرد از جشنواره برلین هست در جشنواره ونکوور هم حسابی به خاطر معروفیت مجیدی آدمهای زیادی رو به سینما کشید. فیلم در مورد مردی روستایی هست که در یک مزرعه شترمرغ کار میکنه و چهارتا بچه قد و نیم قد داره. یکی از شترمرغها فرار میکنه و رضاخانی رو از مزرعه آقای مهندس اخراج میکنه و دیگه داستانهای جالبی که برای پدر خانواده در سفرش به تهران  برای او و خانواده اش پیش میاد به دنبال آن فیلم آواز گنجشکها را تشکیل میده. از نکات جالب این فیلم موسیقی آن هست که حسین علیزاده کار کرده است.
 لینک: برنامه این فیلم و خرید آنلاین


فیلم دومی که نسبتا با استقبال خوبی نمایش داده شد. دیشب این فیلم را دیدم و به نظرم آهنگ جالبی داشت و فقط شخصیت پسر اصلی داستان خوب پرداخته نشده بود. مالک که باربری میکنه در شلمچه عاشق یک دختر عراقی میشه و بقیه داستان.
لینک: برنامه این فیلم و خرید آنلاین

سه زن با بازی نیکی کریمی و خیلیایی دیگه از جمله رضا کیانیان و کارگردانی منیژه حکمت از همین الان پیش فروش بلیطهاش برای روز چهارشنبه هفته دیگه ساعت 7 عصر تموم شده و فقط در صفی که جلوی سینما تشکیل میشه ممکن هست که بلیط پیدا بشه. یادش بخیر پارسال برای فیلم پرسپولیس از مرجان ساتراپی دو تا بلاک خیابون پر از آدمهای مشتاقی بود که بلیط بهشون نرسیده بود. امیدوارم سه زن فیلم جالبی باشه ، خودم هنوز ندیدمش ولی در وبسایت شرکت خانم حکمت میشه توضیحات بیشتری رو در موردش دید.
لینک: برنامه این فیلم و خرید آنلاین

فیلم آخر هم که کارگردانی ایرانی-آمریکایی ساخته و فقط یک بار به نمایش در خواهد آمد، به زندگی همجنس بازها اختصاص داره که توضیح بیشترش را و ساعت پخش فیلم را میتونید اینجا ببینید.

نکته جالب اینکه شاید اولین باره که  نمایش دو تا از این فیلمها در ایران با نمایش آنها در جشنواره ای بین المللی  همزمان شده و این خودش در غربت اینور دنیا دیدن این فیلمها رو جذابتر میکنه.
لینک: خبر روزنامه اعتماد در مورد فیلمهای روی پرده در ایران*

 * این روزنامه اعتماد مدتی هست که صفحه اصلیش رو که میاری آرشیو آخرین روز شهریور رو میاره. ایمیلها رو هم طبق تجربه روزنامه ها زیاد توجه نمیکنن اگر کسی آشنا داره بهشون بگه تازه وقتی سه تا دبلیو آدرس رو هم نزاری ایراد میگیره و وب سایتشون رو نمیاره

/ 1 نظر / 19 بازدید
تنهادرغربت

پویای عزیز اینجوری نگو بغض کردم دلم کباب شد من میفهمم چی میگی از امروز ابروبارون داریم تا........................خدا میدونه