فالت بگيرم ؟‌

dmsmh_2003_pb_tn.jpgداشتم توی دانشگاه راه میرفتم و فکر میکردم که چرا باید ذهنم بعضی وقتا این همه مشغول باشه و باعث استرسم بشه. که یکدفعه ای یک خانومی گفت ببخشید میخوای استرست رو اندازه بگیرم ؟‌( یک جوز باکلاسی : میخوای فالت بگیرم !؟) اولش رد شدم و گفتم نه مرسی ! بعد یه هو دور زدم برگشتم و گفتم چرا که نه !‌ بعد هم دو تا تیکه فلز داد دستم و یک دستگاه رو روشن کرد و یک سوال پرسید ! منم دقیقا به همون چیزی فکر کردم که بیشتر از همه ذهنمو مشغول کرده ! بعد هم دیدم عقربه داشت کنده میشد !!!!‌ خانومه گفت وایسا وایسا بسه دیگه :)) اینطوری بود که منو با کتاب دیانتیکز آشنا کرد و گفت بگیر بخون (یک جور با کلاسی : کرد تو پاچم!)

نتیجه گیری اخلاقی‌: قراره تمام مشکلات دنیا رودونه دونه با اطلاعات این کتاب حل کنم !
نتیجه گیری علمی : الان فهمیدم که ۱۹۵۰ این کتاب اولین بار نوشته شده وتاحالا به ۵۰ زبان مختلف ترجمه شده. با تشکر از ویکی مهربون!

یک نکته جالب دیگه هم در مورد این کتاب اینه که در حقیقت وابسته به یک فرقه خاص مسیحی هست و با اینکه اینجا این همه یهودی و مسلمون هست ولی باز این گروهای مسیحی از همه بیشتر فعالیت و تبلیغ میکنن و به زور میخوان شمارو ببرن کلیساهاشون مثلا یک گروهی هست به اسم جهووا ویتنس که میرن دم خونه مردم و درشون رو میززن و امر به معروفشون میکنن و جالبه یک بار کلیساشون رفتم و پنجره نداشت و میگفت مردم ه بی ایمان میان و میشکنن :).

/ 8 نظر / 15 بازدید
صفا

عالی بود. خوشحالم که اينقدر روشنی. آقا تابستون انشالله بايد بترکونيم. دنيا رو چه ديدی شايد زد به سرمون با ماشين اومديم ونکوور ديدنت بعد هم از اونجا يا علی ادمونتون

shahin

زدی تو کار نتیجه گیری ها همش چی شده ؟ فکر می‌کنی پستهایت این‌جوری قابل استفاده تر می‌شه ؟

ئه سرين

مشكلات دنيا رئ بي خيال. بگو من خودم هوارتا مشكل برات ميل كنم اينارو رديف كني انگار مشكلات دنيارو حل كردي. خير ببيني برادر

ساعت شنی

اتفاقا توی ونکوور يکی از همسايه‌ها من رو سوژه‌ی مناسبی برای هدايت تشخیص داده بود و بهم کلی جزوه و بروشور تبلیغاتی داده بود. من هم با کمال وقاحت از مهاجر بودن و لهجه و اين جور چيزها سوءاستفاده کردم و گفتم من انگليسي‌م زياد خوب نيست٬ طول می‌کشه تا بخونم! خلاصه هر وقت من رو می‌ديد٬ ازم می‌پرسيد: «خونديشون؟» من هم می‌گفتم: «آره٬ آره. يه خرده‌ش رو خونده‌م٬ اما تموم نشده٬ هنوز دارم می‌خونم.»

pooya jan fale shoma daste khode shomast, be khoda tavakol kon hame che dorost misheh

امیر

سلام جالبه این گروه جهو ... اینجا تو کره هم دقیقا ازهمین کارا میکنند تو فروشگاه و دانشگاه همش میرن سراغ مخصوصا خارجیها و دعوتشون میکنند به خدا!!!

احسان

ميبينم که ساينتولوژی کرده توی پاچت اساسيييی!‌بابا يه موفع طرف اونا نری. خيلی ¤٫٪×،* هستن. برو يه کم در مورد اعتقاداتشون (که اون اول نميگن) بخون مثلا: http://en.wikipedia.org/wiki/Scientology#Past_lives ميگن که آدما رو شست و شوی مغزی دادن خيلی زمان پيش توسط يه موجودات فضايی!