صدای دهل از دور خوش است ... یا دوستی خاله خرسه

دیروز مطابق سنت چند سال اخیر ونکوور مراسم گرامیداشت 18 تیر برگزار شد. با چند تا از دوستان قرار شد یک سرکی بکشیم . همانطور که حدس میزدم با وجود تبلیغات مفصلی که مجلات فارسی زبان انجام داده بودن 40 نفر بیشتر اونجا جمع نشده بودن.
در این برنامه که قرار بود منوچهر محمدی و حسن زارع زاده اردشیر حضور داشته باشند ، آنچنان در آگهی روزنامه از 18 تیر به عنوان قیام ملی یاد شده بود ، که اگر من در سال 78 خودم به کوی دانشگاه نرفته بودم و از خبرها بی اطلاع بودم احتمالا باورم میشد که نزدیک بوده انقلابی رخ بده !

بعد از یک ساعت تاخیر برنامه با سرود ملی کانادا شروع شد ! مجری برنامه بعد از اینکه گفت این همه سال ایراد ایران ایر و گرفتیم حالانوبت ایراد از کانادا ایر هست صحبتهاشو شروع کرد. { در اینجا شرکت کننده ها که هر کدوم یک علامت سئوال بالای کله محترمشون شکل گرفته بود باید متوجه میشدن که احتمالا یکی از دو مهمان  یا هر دو در راه مانده اند و به زودی خواهند رسید)

مجری محترم که سالهاست ایران را ندیده و 18تیر هم ایران نبوده، به زبان انگلیسی یکم در مورد ایران به قول خودش جمهوری اسلامی انقدر بد گفت و تمام نا آرامی های این روزها (از بمب گذاری ها در انگلیس و ناآرامی در عراق و افغانستان و... ) را گردن ایران انداخت و بعد آنچنان دوباره از قیام 18 تیربا حرارت صحبت میکرد و اضافه کرد که دانشجویان قصد حرکت به سمت بازار را داشتن دوباره من داشت باورم میشد که یا این 18 تیر یک 18تیر دیگست یا اینکه توایران اتفاق نیافتاده.

بعد هم حسن زارع زاده  اومد و یکسری صحبت درباره 18 تیر و جنبش دانشجویی کرد که میتونم بگم تنها قسمت تا حدودی قابل تحمل برنامه بود. حالا من که زیاد نمیشناسمشون و به نظرم خیلی از این بچه هایی که از ایران میان ساده به نظر میرسن و آدم کلی فکر میکنه که ممکنه آلت دست بقیه شدن.البته امیدوارم هم اینطور نباشه.

+نکته تکمیلی : اشتباه نشه ! من شدیدا موافق اینم که حق دانشجوها بد جوری پایمال شد و خیلی خوبه یاد اون روزها رو زنده نگه داریم. ولی اینکه حتی مردم کوچه خیابون کانادا روبترسونیم که ایران الان فلان کار و بهمان کار رو میخواد بکنه میتونه باعث بشه که مجبور بشیم امید اندکی هم که برای بهتر شدن اوضاع داریم رو فراموش کنیم.بعضی وقتها دوستی خاله خرسه میتونه خیلی خطرناک باشه. نه؟

/ 8 نظر / 11 بازدید
هومن

واقعا دوستی خاله خرسه اينا باعث ميشه ما رو به عنوان تروريست يا عقب مانده ببينن!

شیدا

با وجود تبلیغات مفصلی که مجلات فارسی زبان انجام داده بودن ما که چیزی ندیدیم

Pouya

یعنی دو سه هفته گذشته مجله ها رو ندیدی ؟ یا برنامه رو ندیدی ؟

Jozeph

تو سالمی پسر! شنيدم که پرشين بلاگ مورد اصابت خمپاره ی هکر ها قرار گرفته... دلم کلی واست تنگ شده...

Jozeph

مهندس کجايييييييييييی؟

ف. قاف

اقا ما از راویان اخبار شنیدیم که شما تازه متولد شده اید. خواستیم تبریکی گفته باشیم. باشد که نوزادان بزرگ شوند بزرگان پیر. همگی شاد

آزادی بيان

با سلام. دوست عزيز ما بايد جامعه کاملا دمکراتيکی رو تشکيل بديم که هر کس بتونه حرف خودش رو بزنه و از هیچ چیز نترسه . ما به یک جمهوری دمکراتیک ایران نیاز داریم نه پهلوی سوم ما هم اکنون در حال سروکله زدن با یک حکومت سلطنت اسلامی هستیم که دانشجو ها و اکثریت مخالفان و حتی منتقدین را به جرم اقدام علیه امنیت ملی باز داشت میکنن و یا حکم اعدام برای روزنامه نگاران صادر میکنند!!!! تا کی مارو به جای حکومتمون باید اشتباه بگیرن و تحقیر بشیم؟ تا کی بشنویم ایران از سوی مقامات حقوق بشر محکوم شده؟ این آقایونی که اسم خودشونو فعال سیاسی در اونجا گزاشته اند پس چرا خودشون اتحاد ندارن ؟ به امید آزادی و پیشرفت ایران و ایرانی. موفق و موید باشید