۷ سنگ (۲)

هفت‌سنگ نام يک بازی سنتی ايرانی است. امکانات لازم برای اين بازی، هفت عدد سنگ صاف و تخت و يک توپ هفت‌سنگ (شبيه توپ تنيس) است. بازيکنان در قالب دو تيم پنج يا شش نفره تقسيم می‌شوند. وقتی که سنگ‌ها چیده می‌شوند یکی از گروه‌ها به عنوان پرتاب‌کننده بازی را شروع می‌کند. شروع بازی به این ترتیب است که باید از فاصله نسبتا دور توپ را به طرف سنگ‌ها بيندازند.
گروهی که توپ را پرتاب می‌کند باید سعی کند که کمترین مقدار سنگ را بيندازد چون در این صورت راحت‌تر می‌تواند بازی را تمام کند. وظیفه گروه دوم هم این است که نگذارد تیم پرتاب‌کننده سنگ‌های ریخته شده را دوباره روی هم بچیند و باید با توپ به آنها بزند. هر کدام از بازيکنان تیم مهاجم که توپ به او برخورد کند از جریان بازی کنار می‌رود. و به این ترتیب اگر هیچ کدام باقی نمانند بازی به نفع تیم مدافع و اگر سنگ‌ها روی هم چیده بشوند بازی به نفع تیم مهاجم تمام می‌شود.

اینم لینک کامیونیتی ارکات ۷ سنگ برای اونایی که این بازی رو دوست دارن و میخوان ببینن توی شهرشون دیگه کیا پایه هستن که بازی کنن. تازه در مورد قوانینش هم میتونین بحث کنین اونجا.

/ 6 نظر / 5 بازدید
doc3tar

مرسی برای توضیح و لينک (: شايد فرصت بشه دفعه های بعدی بيام (:

Jozeph

هی بريد دل ما رو آب کنيد!

azadeh:)

pas aks.haa koo?

Jozeph

پویا جان وقت کردی یه سری به ما بزن. دلمون واست تنگ شده عزیز

روزبه

وای شما چه کارهای باحالی می کنيد تو خارج. دست راستتون روی سر ما. شايد ما هم يه روزی بتونيم بيايم خارج.

پونه

چه با حال! من فکر نکنم بتونم بازی کنم احتمالا نفس کم ميارم ولی خوش حال ميشم يک بار هم که شده ياد بچگی ها هفت سنگ بازی کنيم!...قرار بعدی رو اينجا یا اونجا اعلام کن.