فستیوال تئاتر فرینج ونکوور

نوزاد زاده شد، تیک.
مادر مرد، تاک.
لحظه ای پدید آمد، تیک.
لحظه از بین رفت، تاک.
مرگ متولد شد،تیک.
نوزاد مرد، تاک.

جشنواره بین الملی تئاتر فرینج ونکوور امسال برای ١١ روز در شهر ونکوور برگزار خواهد شد. این جشنواره که از سال ١٩٨۴ در شهر ونکوور برگزار شده امسال در ٢۴ امین سالگرد خود برنامه های متنوعی داره. برای اطلاعات بیشتر به  وبسایت جشنواره سر بزنید. نکته جالب در مورد فستیوالهای فرینج اینه که کارگردان هر اثر میتونه محل برگزاری تئاتر رو خودش انتخاب کنه و تمام عواید حاصل از فروش بلیط به دست اندرکاران تئاتر میرسه.

یکی از برنامه های امسال که قطعه اول این نوشتار هم از اون برداشته شده، یک تئاتر هست به نام "ماشین ذهن" که توسط دو تا از بچه های ایرانی به نامهای پرژاد و سحر نوشته و کارگردانی شده. پرژاد، کارگردانی تئاتر در ایران خونده و اینجا بعد از فارغ التحصیلی در رشته طراحی صحنه از دانشگاه یو بی سی فارغ التحصیل شده و در حال حاضر دکترای هنر تقابلی(هنر اینتراکتیو) در دانشگاه سایمون فریزر میخونه و سحر در رشته کامپیوتر و تئاتر فارغ التحصیل از دانشگاه یو بی سی ونکوور هست.

به گفته سحر، "ماشین ذهن" همان انسان هست که اینجا نوار مغناطیسی به جای حافظه اون کار میکنه و در گوشه صحنه کوزه ای نیز با صداهای درونش انسان و هویت اون رو تداعی میکنه. در این نمایش زنی به اسم" م " و مردی به نام " خ "  وارد زیر زمین شده و در آنجا بدون حضور مفهوم زمان و مرگ نقشهای مختلفی را با روایت کوزه بازی میکنند.

درکل تئاتر "ماشین ذهن" در مورد زمان و حافظه و هویت انسانی هست که در شش نمایش تا تاریخ ١٣ سپتامبر در سالن تقاطع خیابان هفتم و گرنویل برگزار میشه. اگر وقت کردین روزهای پنج شنبه ساعت ده و نیم شب  و جمعه ساعت شش و چهل و پنج و شنبه ساعت چهار و چهل و پنج این تئاتر رو ببینید. برای اطلاعات بیشتر جهت گرفتن بلیط برای این تثاتر اینحا رو ببینید.

 

/ 3 نظر / 11 بازدید
نفیسه

اووووووه دو هفته دیگه ترم جدیدم شروع می شه بابا ببخشید دیر اومدم راستش دیگه اصلا امیدی نداشتم کسی به اون جا سر بزنه [سبز]