دیدار با دکتر عبدالحسین نیک گهر در ونکوور

چند وقتی هست که قراره این وبلاگ به روز بشه ولی کارهای مختلف امانم را بریده بود. یکی از این کارها انجام مصاحبه با یک انسان بسیار دوست داشتنی بود. میخواستم مصاحبه را آماده کنم و اولین مطلبم باشه ولی بیشتر از چیزی که فکر میکردم وقت داره میگیره برای همین از اونجا که تصمیم گرفتم تا اطلاع ثانوی اینجا بیشتر زنده بمونه سعی میکنم به صورت موازی اینکار را انجام بدم.

دکتر نیک گهر که استاد علوم اجتماعی بودند و کتابهای مرجع و جالبی را از زبان فرانسه به فارسی ترجمه کردند برای سفری به ونکوور امدند و بعد از سالها تونستم ایشان را دوباره ببینم. 

عکس تزئینی نیست. باید بگم که دکتر نیک گهر که برای دیداربا خانواده به مونترال رفته بودند و با آنها به ونکوور آمده بودند، ایشان که اهل تالش هستند ،یک شب با همکاری خانم محترمشون آنچنان میز پر رنگ شمالی درست کردند که هنوز لذت غذاهای عطرآلودش را نمیتونم فراموش کنم!

عکسی که از غذای آن شب گرفتم یک مرغ لونگی هست که بر وزن لوندی خوانده میشه. واقعا غذاهای شمالی فوق العاده هستند .کباب ترش؛ میرزا قاسمی ، باقالا قاتق، ترشی تره و...

 یکی از نکات خیلی جالب سفر ایشان فهمیدن بیشتر در مورد دکتر احمدنیای دوست داشتنی وبلاگ "از زندگی" بود ایشان را فهمیدم که از قبل تر میشناختم و نفهمیده بودم. خاطرات تلخ و شیرین زیادی برای من این مدت مرور شد، که به زودی بیشتر در موردشون مینویسم.

صحبت کردن باهاشون برای من خیلی جالب بود و برام الهام بخش هم بود. حالا بیشتر میدونم که 20 سال دیگه ترجیح میدم یک پویای اجتماعی باشم تا یک پویای کامپیوتری!

/ 4 نظر / 23 بازدید
کورش-وفادار دلشکسته

سلام ..وبلاگ جالبي داري...يه سر هم پيش من بيا..پشيمون نميشي! اين صرفاً يک دعوته از شما برای ديدن وبلاگم اميدوارم ناراحت نشده باشيد..

از زندگی

سلام چقدر خوشحال شدم که این یادداشت شما رو دیدم. دیدار با دکتر نیک گهر عزیز و همسر دوست داشتنی شون واقعاَ غنیمته. ازتون متشکرم که ذکری هم از من کردین. می دونم که بزرگواری استاد باعث شده و از شما و ایشون سپاسگزارم. با آرزوهای خوب

سمن

تولدت دیروزت مبارک پویا جونمی[قلب][ماچ]

عاطفه

ایول! منتظر شنیدن مصاحبه هستیم.