جمعه ۱٠ آذر ۱۳۸٥

Khaneh Ma: This places we call home

بالاخره  فیلم (خانه ما) به کارگردانی آنا فخر رو دیدم . چند وقت پیشا آنا با ما تماس گرفت و اظهار علافه کرد که آخرین فیلمی رو که ساخته ( اولین فیلم بلند مستندش) را در ونکوور نمایش بده و بتونه بیاد و یک جلسه هم  پرسش و پاسخ دربارش داشته باشه. من هم در یک اظهار علافهء متقابل پیشنهادم را برای نمایش فیلم و امکانات موجود را براش توضیح دادم. 

بچه های انجمن ایرانیان دانشگاه هم با این کار موافق بودن و  حتی قرار شد که این فیلم رو نمایش بدیم و از کارگردان خواستم که یک کپی از فیلم رو بفرسته. امشب دیدم فیلم رو ‌٬ با توجه به توضیحاتی که وب سایت فیلم میگه ٬ انتظار داشتم فیلمی در مورد اجتماع و فرهنگ ایران و خانواده ایرانی ببینم ولی خوب همونطور که کارگردان این فیلم هم توی یکی از ایمیل هاش نوشته مردم ایرانی بیشتر این فیلم رو یک فیلم خصوصی خانوادگی میبینن و احتمالا من هم یکی از اونها و آنا امیدواره که بتونه با خارجی ها بیشتر ارتباط برقرار بکنه.

البته به نظر من به جز چند قسمت درخشان فیلم که محیط  خارج خانه هم نقش موثری داشت بقیه قسمتها در منزلهای مختلف برگزار میشد و چند خانواده را نشان میداد که با هم در حال رقص و شادی و در چند قسمت کوتاه (مثل تعارف چایی توسط یکی از خانمها ) بقیه فیلم روی محور مهمونی اون چند خانواده میچرخید. که نمیدونم در کل چقدر فرهنگ ایران رو بتونه به بقیه نشون بده. البته باز با دقت بیشتری این فیلم رو باید ببینم . 

 در کل فکر میکنم از آنا باید پشتیبانی کرد و این نمایش فیلم رو به بهترین شکل برگزار کرد و پیشنهاد ها و انتفادها رو بهش داد تا بتونه با  پشتوانه بهتری کار فیلمبرداری و کارگردانیش رو ادامه بده. امیدوارم همیشه موفق باشه.

لینک : یکی از جشنواره های که  این فیلم نمایش داده شده.


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :