پنجشنبه ٥ امرداد ۱۳۸٥

جزيره آهنی در ونکوور - Iron Island -

سلام. 

فیلم جزیره آهنی که علی نصیریان بازی میکنه رو دارن در ونکوور برای چند شب نمایش میدن (بهتره دیگه بگم میدادن !)‌شب آخر نمایشش امشبه که در اینجا نشون میده . حالا سه ساعت و نیم وقت دارین . اگر اینجا رو دیدین و دلتون خواست میتونید بیاین اینجا که ساعت نه و نیم شروع میشه. اگر وقت شد بعد از دیدن فیلم چیزی مینویسم . فعلا برم که بروژه رو گازه !

لینک : درباره فیلم جزیره آهنی و یک سری نقدش رو اینجا میتونید بخونید
لینک : سینمای روشنفکری ای که فیلمو نشون میده

به روز رسانی:
 چراغ نفتی روشن میشه و پسر حوون با اون علامت میده تا دختر پرده پنجره رو کتار بزنه  و نامه عاشقانه رو بگیره . صبح میشه و کشتی نفت کش بزرگی رو وسط آب میبینم که روش دعوا شدهو برادر دختر از اینکه ناموسش! نامه گرفته شاکیه و داره پسر رو کتک میزنه و همه جمع شدن و تماشا میکنن .همین صحنه کافیه تا منتظر یک فیلم درام از رسولف باشیم.

جزیره سیاه ٬ساخته ۲۰۰۵ محمد رسولف ٬ نفت کش قدیمی ای بود که یک سری آدم بیچاره که اکثرا زن بودن و شوهراشون رو در جنگ ایران و عراف از دست داده بودن رو نشون میداد که از همه جا مونده و اونجا زندگی میکنن و سالهای ساله که ناخدا اونجا رو اداره میکنه و به قول خودش اینجا مدرسه داره . پول در میارین و حتی دختراتون رو هم شوهر میدم !! 

اواسط فیلم بود که کاملا مطمئن شدم این فیلم سمبلیک ایران ( یا هر دولت بد بخت توتالیتر) رو نشون میده .داشتم فکر میکردم که فقط نفتش کمه !‌که دیدم نفت هم دارن از تفت کش میگیرن و بچه ها تا آب شنا میکنن و اونجا تحویلیش میدن. کشتی با وسیله ای که معلم احتراع کرده بود داشت کم کم غرق میشد و اکثر خرج مردمش رو نفتی میداد که از بافی مانده های کشتی داشتن به دست میاوردن...شبیه ایران نیست ؟:)

فیلم قشنگی بود. حسابی احساس نوستالوژی کردم ! مخصوصا وقتی ناخدا به پسر عاشق میگفت شانس آوردی باباش نیست وگرنه شلوارتو رو سرت میکشید !! خارج از شوخی بعضی صحنه های این فیلم شاهکار بود مثل جایی که معلم داشت از پوکه های فشنگ گچ درست میکنه برای کلاس درسش و این صحنه یکی از بهترین صحنه های ضد جنگیه که تا حالا دیدم .اگر این فیلم گیرتون اومد از دستش ندین .


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :