جمعه ۱٦ تیر ۱۳۸٥

کلونا

معمولا مسافرتهايه يکهويی رو دوست دارم از اونا که يه عالمه کار داری ولی حاضری براشون هر کاری کنی ( مثلا تا ساعت ۷ صبح بيدار بمونی تا کارتو انجام بدی و بتونی بری) همين چند روز پيش جاتون خالی رفتيم کلونا همينطوری يهويی پيش اومد و چقدر خوش گذشت.

کلونا يک شهری هست چسبيده به يک درياچه نسبتن کوچيک که چون پشت کوهايی قرار گرفته که ساحل ونکوور رو از اونجا جدا ميکنه هوای نسبتا خشک تری رو داره و حسابی در اون زمينها ميشه کشاورزی کرد. حدود ۱۰۰ سال پيش که اين شهر شروع به کار کرد اول تنباکو ميکاشتن ولی بعدا اين توليد تبديل شد به انگور و الان يکی از بهترين شرابهای دنيا اينجا توليد ميشه . 

خوب نکته اين ۳ روز مسافرت ريلکس(واژه پارسيش چی ميشه ؟) کردن بيش از اندازه بود در حدی که روز اول هفته اصلا نميتونستم کاری بکنم ! خلاصه بخوام يگ گزارش برنامه بدم اينه که طبق برنامه قرار رود ۸:۳۰ حرکت کنيم ولی طبق معمول ساعت ۱۰:۳۰ حرکت کردم و حدودای ۲ ظهر رسيديم به بهشت برين . جاتون خالی عجب ساحلی . عجب خورشيدی و عجب هوای مطبوعی.شبشم تا ميتونستيم جوجه کبابی که برده بوديم رو درست کرديم و هولوفتی ريختيم توی معدمون !

 

 

روز بعد طبق برنامه ۹ صبح ميخواستيم راه بيفتيم بريم بيرون که طبق معمول ۱۲ ظهر حرکت کرديم و اينجا بود که برنامه رو گذاشتيم تو حياط خلوت و ديديم با گروه خونيمون جور نميشه و رفتيم شراب گيری های کلونا که خيلی معروفه رو ببينيم که شرابشون رو با ناپا مقايسه ميکنن و خيلی هم نسبت به بعضی از شرابای خارجی گرونه. يک جايی به اسم misson hill رفتيم که خيلی زيبا بود و با ۵ دلار ورودی برامون يک تور خيلی عالی با ۳ تا تست شراب مهمون کردن و خيلی فوق العاده بود. من که عاشق شرابم مويی تو تنم نمونده بود که سيخ نشده باشه!

 

 

نکات جالبی که ياد گرفتم اين بود که شراب سفيد رو کلا بايد گذاشت تو يخچال و ۲۰ دقيقه قبل از مصرف بياری بيرون و نوش جان.(به سلامتی) و شراب قرمز رو جای تاريک و خنک نگه داری و ۲۰ دقيقه قبلش بزاری توی يخچال و به به چه شود !
برای تست هم يه تکون گيلاستون رو قبلش بدين تا بوی واقعيش رو حس کنيد. و تا اونجا مخاطتون حالشو ببرين ! تازه يه کاری مثل قرقره هم ميتونين بکنين تا طعم واقعيشو بهمين (البته قرقره که نه . به سمت جلو خم بشين و شراب رو تو چونه جمعش کنيد و با دهنتون هوا رو بکشين تو فقط زيادی شراب اونجا نزارين که از دماغتون شراب بچکه !!توضيحات ايمنی رو حتما رعايت کنيد)

 

ديگه بعد از اينم اومدیم آخرای فصل گيلاسش بود و ميشه رفت از درخت هر چی خواستين بکنين و يک ماه ديگه هم فصل هلو شروع ميشه و همين کارو ميتونين بکنين .برگشتنی هم يک شهر کابويا رفتيم که تويه هتل قديمی غذا خورديم و هر لحظه منتظر بوديم دالتونا وارد بشن ! جای بوشوک خالی ! اگه رفتين خوش بگذره !مخصوصا در ساحل آرامش بخش به همراه پری های دريايی=)

لينک : عکسهای کلونا که گرفتم.
لينک : در مورد کلونا


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :