یکشنبه ۱٤ اسفند ۱۳۸٤

هم صدایی با خانوم ها - تحریم ورزشگاه ها

مطابق آخرای شب که دوست دارم اخبار رو داغ داغ بخونم به روز آن لاین سر زدم و به یکی از مقاله هایی در مورد رفتن دخترها به ورزشگاه سر بازی ایران و کاستاریکا بر خوردم ....ویرم گرفت یکم بنویسم

نویسنده ء "تحريم ورزشگاه ها" ، آقای محمدرضا نسب عبداللهي، گفتن که بهتره ما آقایون با خانومهایی که به ورزشگاه راه داده نشدن هم صدایی کنیم و از تلویزین بازی رو تماشا کنیم تا مسئولین به خاطر خالی بودن ورزشگاهها حقی که خانومها دارن رو بهشون برگردونه . من با اینکه باید با خانومها هم صدایی کرد کاملا موافقم ولی در شکل مخالفت با ایشون اختلاف نظر دارم..به نظر من باید رفت ورزشگاه و با خانومهایی که پشت درها رفتن هم صدا شد و اگر اونوقت راه ندادن به ورزشگاه نرفت.

اولا که ما آدما - مخصوصا ایرانیها - اکثرا خواستار حقمون هستیم و همیشه این سئوال رو مطرح میکنیم که "حق ما چی هست؟" و "بقیه چه کاری باید برای ما انجام بدن؟" شاید سوال مهمتر اینه که ما برای داشتن حقمون چه کاری باید بکنیم ؟ در کشوری که مردم عادت کردند هیچگاه هیچ وظیفه ای در مورد حقوقشون قبول نکنن نمیشه انتظار داشت تا هیچ اتفاقه مثبتی بیافته و مخصوصا حرف از دموکراسی بیشتر شبیه یک شوخی میمونه . همونطور که خانوم انورا انیل (Onora O'neill) میگن " در جایی که انسانها به وظایفشون -برای رسیدن به حقوق - عمل نمیکنن
، به حقوقشون احترام گذاشته نمیشه و جایی که به حقوق انسانها احترام گذاشته نمیشه هیچگاه دموکراسی قابل دسترس نیست" و البته کلا در برابر حکومت موجود اعتراض آرام و ساکت جوابگو نیست و کلا کسی این وسط از ورزشگاههای خالی خجالت نمیکشه . هر چند که ورزشگاهها بعیده که خالی بشن چون تعداد آدمایی که به اینترنت دسترسی دارن و ممکنه خبر بشن که قراره تو خونه بمونن به هزار تا نمیرسه و اگر هم خوشبینانه برسه فکر کنم که تاثیرشون وقتی که با خانومها در کنار استادیوم خواستار ورود به استادیوم بشن تاثیر بیشتری بگذاره و حمعیت بی خبر در مورد گردهمایی رو هم شاید یک تکونی بده .

به هر حال ، امیدوارم این حق مسلم خانومها - در کنار بقیه حقهای مسلمشون - براشون محفوظ بمونه و بتونن در کمال آرامش از دیدن بازی از استادیوم لذت ببرن . هر چند بیشتر موافقم به جای اینکه در خونه بمونیم و تخمه بشکنیم و فکر کنیم داریم با خانومها هم صدایی میکنیم به پشت در ورزشگاه بریم و اونجا پلاکارد دستمون بگیریم و به جای خانومها حداقل کتک بخوریم ! راستی چرا هیچ مردی و پسری در عکسهای گرفته شده از خانومهایه معترض بازی ايران - کاستاریکا دیده نمیشه ؟؟ حای خجالت نداره ؟ مردا کوشن ...؟


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :