سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٧

دیدار با دکتر عبدالحسین نیک گهر در ونکوور

چند وقتی هست که قراره این وبلاگ به روز بشه ولی کارهای مختلف امانم را بریده بود. یکی از این کارها انجام مصاحبه با یک انسان بسیار دوست داشتنی بود. میخواستم مصاحبه را آماده کنم و اولین مطلبم باشه ولی بیشتر از چیزی که فکر میکردم وقت داره میگیره برای همین از اونجا که تصمیم گرفتم تا اطلاع ثانوی اینجا بیشتر زنده بمونه سعی میکنم به صورت موازی اینکار را انجام بدم.

دکتر نیک گهر که استاد علوم اجتماعی بودند و کتابهای مرجع و جالبی را از زبان فرانسه به فارسی ترجمه کردند برای سفری به ونکوور امدند و بعد از سالها تونستم ایشان را دوباره ببینم. 

عکس تزئینی نیست. باید بگم که دکتر نیک گهر که برای دیداربا خانواده به مونترال رفته بودند و با آنها به ونکوور آمده بودند، ایشان که اهل تالش هستند ،یک شب با همکاری خانم محترمشون آنچنان میز پر رنگ شمالی درست کردند که هنوز لذت غذاهای عطرآلودش را نمیتونم فراموش کنم!

عکسی که از غذای آن شب گرفتم یک مرغ لونگی هست که بر وزن لوندی خوانده میشه. واقعا غذاهای شمالی فوق العاده هستند .کباب ترش؛ میرزا قاسمی ، باقالا قاتق، ترشی تره و...

 یکی از نکات خیلی جالب سفر ایشان فهمیدن بیشتر در مورد دکتر احمدنیای دوست داشتنی وبلاگ "از زندگی" بود ایشان را فهمیدم که از قبل تر میشناختم و نفهمیده بودم. خاطرات تلخ و شیرین زیادی برای من این مدت مرور شد، که به زودی بیشتر در موردشون مینویسم.

صحبت کردن باهاشون برای من خیلی جالب بود و برام الهام بخش هم بود. حالا بیشتر میدونم که 20 سال دیگه ترجیح میدم یک پویای اجتماعی باشم تا یک پویای کامپیوتری!


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :