سه‌شنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٦

صدای دهل از دور خوش است ... یا دوستی خاله خرسه

دیروز مطابق سنت چند سال اخیر ونکوور مراسم گرامیداشت 18 تیر برگزار شد. با چند تا از دوستان قرار شد یک سرکی بکشیم . همانطور که حدس میزدم با وجود تبلیغات مفصلی که مجلات فارسی زبان انجام داده بودن 40 نفر بیشتر اونجا جمع نشده بودن.
در این برنامه که قرار بود منوچهر محمدی و حسن زارع زاده اردشیر حضور داشته باشند ، آنچنان در آگهی روزنامه از 18 تیر به عنوان قیام ملی یاد شده بود ، که اگر من در سال 78 خودم به کوی دانشگاه نرفته بودم و از خبرها بی اطلاع بودم احتمالا باورم میشد که نزدیک بوده انقلابی رخ بده !

بعد از یک ساعت تاخیر برنامه با سرود ملی کانادا شروع شد ! مجری برنامه بعد از اینکه گفت این همه سال ایراد ایران ایر و گرفتیم حالانوبت ایراد از کانادا ایر هست صحبتهاشو شروع کرد. { در اینجا شرکت کننده ها که هر کدوم یک علامت سئوال بالای کله محترمشون شکل گرفته بود باید متوجه میشدن که احتمالا یکی از دو مهمان  یا هر دو در راه مانده اند و به زودی خواهند رسید)

مجری محترم که سالهاست ایران را ندیده و 18تیر هم ایران نبوده، به زبان انگلیسی یکم در مورد ایران به قول خودش جمهوری اسلامی انقدر بد گفت و تمام نا آرامی های این روزها (از بمب گذاری ها در انگلیس و ناآرامی در عراق و افغانستان و... ) را گردن ایران انداخت و بعد آنچنان دوباره از قیام 18 تیربا حرارت صحبت میکرد و اضافه کرد که دانشجویان قصد حرکت به سمت بازار را داشتن دوباره من داشت باورم میشد که یا این 18 تیر یک 18تیر دیگست یا اینکه توایران اتفاق نیافتاده.

بعد هم حسن زارع زاده  اومد و یکسری صحبت درباره 18 تیر و جنبش دانشجویی کرد که میتونم بگم تنها قسمت تا حدودی قابل تحمل برنامه بود. حالا من که زیاد نمیشناسمشون و به نظرم خیلی از این بچه هایی که از ایران میان ساده به نظر میرسن و آدم کلی فکر میکنه که ممکنه آلت دست بقیه شدن.البته امیدوارم هم اینطور نباشه.

+نکته تکمیلی : اشتباه نشه ! من شدیدا موافق اینم که حق دانشجوها بد جوری پایمال شد و خیلی خوبه یاد اون روزها رو زنده نگه داریم. ولی اینکه حتی مردم کوچه خیابون کانادا روبترسونیم که ایران الان فلان کار و بهمان کار رو میخواد بکنه میتونه باعث بشه که مجبور بشیم امید اندکی هم که برای بهتر شدن اوضاع داریم رو فراموش کنیم.بعضی وقتها دوستی خاله خرسه میتونه خیلی خطرناک باشه. نه؟


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :