شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٧
دوشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸٧

رسیدم خونه

بالاخره رسیدم خونه،‌اینا برای اونایی گفتم که تعجب کرده بودن هنوز ننوشتم! نه که حالا آدم هرجایی شده باشیم، ولی به خاطر برف سنگین و کارهایی که باعث شد روز شنبه هم در شرکت بگذرونم. امروز صبح رسیدم خونه!

حرف زیاده، فعلا دریا دادور  این لحظه هارو یکم زیاد کنیم، چمدون و خاطره و دوستی و هزارتا چیز دیگه اینروزها خود به خود زیاد هستند.

پارازیت ونکووری: اگر همین طرفها هستید، برنامه ای که با بجه های کافه رادیو برای کمک به هادی راه انداختیم رو امشب از دست ندین.


بالاترین: Balatarin

پويا

جمعه ٢٢ آذر ۱۳۸٧

روز پایان کار

ساعت ٨ و ۵۵ دقیقه شب و تجربه ۶ ماه کار من هم در همین لحظه تموم میشه. امروز روز آخر کاری من بود و برای یک تجربه دیگه دارم آماده میشم....بیشتر مینویسم وقتی که به خونه رسیدم.


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٧

جشنواره انیمیشن ونکوور

آهای انیمیشن بازها : اینو داشته باشین.


بالاترین: Balatarin

پويا

یکشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٧

هویجوری

You are almost out of space for your Gmail account.
You can view our tips on reducing your email storage or purchase additional storage.


بالاترین: Balatarin

پويا

شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٧

جشنواره فیلمهای فرهنگی ایرانی در ونکوور

برنامه خوشایندی که در پایان این هفته در ونکوور اتفاق خواهد افتاد، پخش فیلمهای کوتاه و مختلف ایرانی است .بسیاری از این فیلمها برای اولین بار در کانادا یا حتی خارج از ایران نمایش داده میشوند. یکی از مجلل ترین سالنهای سینمایی ونکوور، ون سیتی، در دو روز شنبه و یک شنبه، ششم و هفتم دسامبر محل پخش جشنواره فیلمهای فرهنگی ایران خواهند بود.

جشنواره فیلمهای فرهنگی ایران، که پیش از این جشنواره فیلمهای فرهنگی زرتشتی و ایرانی نامیده میشده امسال در حدود سی فیلم در مورد فرهنگ ایرانی را در خود جای داده است. با توجه به اطلاعات وبسایت  نیمی از این فیلمها در مورد فرهنگ باستان ایرانی است و سایر فیلمهای مضامین مختلفی همچون موسیقی، زندگی روزمره و نقاشی ایرانیها را در دو روز آخر هفته پخش خواهد کرد. سانسهای این برنامه از ساعت 4 ، 6 و 8 شب شروع خواهد شد.

برخی از فیلمهای شرکت کننده این جشنواره و جدول برنامه های آن درادامه آمده است:


آب و آ یینه : بیژن زمانپیرا

مردی در کردستان دیدن در آیینه را دقیقه ای کرایه میدهد . در این فیلم مناظر زیبای کردستان به تصویر کشیده شده است.

آبان یشت: آیدا فیض جعفری

ماجرای حفاری معبد آناهیتا  در یک روستای ایران

زیرنویس انگلیسی ندارد


عروس آب: مهدی عرب یار محمدی 

مبارزه تاریخی اهالی کویر با کم آبی و رسم جالب عروسی دختر ده  با آب


اینانا: سودابه مجاوری

بر اساس اسطوره" اینانا" خدای عشق و باروری  بایستی از بین دو عاشق رقیب یعنی "کشاورز" و "دوموزی" یکی را  انتخاب کند
چیزی شبیه زندگی:  محمدرضا گوهری 

قصه فقر خانواده روستایی که اقتصادشان بر یک گاو میجرخد.
کچه: علیرضا جهانیفر

تهیه قالی پشمی بندر ترکمن بوسیله زنان روستا

 


نواهای گم شده: علیرضا قاسم خان

استاد حسین علیزاده سازهای باستانی ایران را تجربه مینکند


ادامه مطلب و جدول برنامه ها

آدرس ون سیتی :
Vancity Theatre, 1181 Seymour Street, Vancouver
www.vifc.org

لینک منبع و برگزار کننده
www.oshihan.org/ziffE


بالاترین: Balatarin

پويا

جمعه ۱٥ آذر ۱۳۸٧

Scream Bloody Murder مستندی در مورد نسل کشی

همسایه های طبقه بالایی من، انسانهای شریف و مهربانی هستند. مدتی هست که به زندگی با آنها خو گرفته ام و این رفتن را برای من سخت میکند. با اینکه تمام امکانات داشتن تلویزیون را برایم مهیا کرده اند و یک تلویزیون هم در چهاردیواری من یافت میشود، اما سیمش وصل نیست و هیچ وقت حاضر نبودم با وصل کردنش وقتم را تلف کنم .

گاهی اوقات به خانه زن و مرد مهربان همسایه میروم و گپی میزنیم ، و گاهی بی اختیار جلوی تلویزیون مینشینم که سریالی میبینند و گاهی هم تا تلفنی زنگ میزند با اجازه قبلی کانال را روی سی.ان.ان و بی.بی.سی میبرم تا ببینم در دنیای خبرهای تلویزیونی چه میگذرد.

امشب، در یک فرصت مناسب از تلفن آقای محترم استفاده کرده و کانال سی.ان.ان زدم و صحنه های آشنای کردستان و شیمیایی شدن مردم حلبچه را دیدم. کم کم صدای کریستین امانپور برایم واضح شد و تا انتهای برنامه عین سنگ آنجا نشستم.

راستش گاهی هم اشکم در آمد،از خمر های سرخ گرفته تا هالوکاست و نسل کشی در بوسنی هرزگوین و رواندا و دارفور همه را ببینی و صدایت در نیاید. کریستین با مسئولین آمریکا صحبت کرد از حماقت جورج بوش گفت و از بی تفاوتی  کلینتن از وقتی به قدرت رسید و حتی با جیمی کارتر هم صحبت کرد. خیلی های دیگر هم بودند،داستان با توضیح در مورد خبرنگار لهستانی،رافائل لمکین، شروع میشد که واژه [انگلیسی] نسل کشی(genocide)  را برای نخستین بار به کار برد. وی پیش از جنگ جهانی دوم فعالیت خود را متوجه نسل کشی ارامنه کرده بود و کمپینی در مورد آنچه آن را "وحشی گری" و "ویرانگری" می نامید به جامعه ملل (League of Nations) ارائه نمود.

بحث برنامه از این جهت جالب بود، که در همه موارد به آمریکا و قدرتهای دیگرخرده میگرفت که چرا در این موارد انقدر دیر وارد عمل میشدن، چون بر اساس قانونی که همین آقای لمکین در مورد نسل کشی به ثبت رسونده اگر عملی به عنوان نسل کشی عنوان بشه، باید بدون قید و شرط در برابر آن مبارزه کنند اما آنچیز که در همه موارد بالا اتفاق افتاده بود، سخن از داستانی دیگر داشت.

لینک: خبر درباره مستند
لینک: مطلبی که چند روز پیش در گاردین در مورد کریستین چاپ شد.
لینک: گاهشمار نسل کشی٬ البته نصف و نیم هست.

پینوشت: شاید بیشتر یک رویا باشد که روزی در خیابانهای نیویورک به کریستین بربخورم و بتوانم باهاش گپ هم بزنم.


بالاترین: Balatarin

پويا

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧

انرژی بی دردمونی

از صبح تا حالا  فقط سه بار با  کله رفتم تو مانیتور همکارم و چهاربار منشی شرکت را بوسیدم و  سیزده بار به شکل نوستالژیکی « آجری دیگر در دیوار» پینک فلوید  را گوش دادم!


بالاترین: Balatarin

پويا

سه‌شنبه ۱٢ آذر ۱۳۸٧

حادثه دلخراش هند

خوشبختانه بعد از چند روز عملیات تروریستی که در هند حدود 200 نفر کشته به جای گذاشت به پایان رسید. هند به صورت شکسته بسته تونست بعد از چند روز جلوی یکسری آدمی که خودشون را اسلامگرا میدونستن و تو خیابونها و هتلها راه افتاده بودن و سعی داشتن انگلیسها و آمریکاهایی که بیشترتوریست بودن را از بین ببرن را بگیره. اونها قصد داشتند با کشتن ۵۰۰۰ نفر اجنبی٬ هند را به بهشت تبدیل کنند. این اتفاق واقعا دلخراش و نفسگیر بود و حتی در محل کار، که آدمها به اینچیزها معمولا توجه نمیکنن کشته شدن دوکانادایی و این اتفاقات تبدیل به بحث روز شده بود.

صحبتهای لاری کینگ با دیپاک چوپرا در این زمینه خیلی جالبه هر چند که خیلی سعی کردن که صحبتهاش را سانسور کنند، اگر فرصت کنم قسمتی از حرفهاش رو ترجمش را مینویسم. اگر شما هم وقت کردید اینکار رو بکنید.

لینک: عکسهای از تایم


بالاترین: Balatarin

پويا

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸٧

ناتور دشت - سالینجر


...


بالاترین: Balatarin

پويا

شنبه ٩ آذر ۱۳۸٧

خانه رویائی من

بارون میاد و حسابی زیر ریزش تند بارون خیس میشم. دلم برای بارون تنگ شده بود. قدم میزنم و فکر و خیال میکنم، اینکه دلم میخواد زودتر خانه رویاییم را بچینم میاد به فکرم،خونه ای که جز چهار تا دیوار سفید و پنجره ای که روی کوهها باز میشه چیزی نداره، اولین چیزی که براش میگیرم یک گرامافون هست که قراره اول از همه «خانه کارتها:رادیوهد»و بعد«ایدیوتک:رادیوهد»و اگر صفحه فرهاد رو هم بتونم جور کنم عالی میشه.

پینوشت: بوی یک عدد «پیاده رو»دوست داشتنی به مشام میاد، جای «سیبیل» از نوع طلایی هم البته خالی خواهد بود.


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ٧ آذر ۱۳۸٧

آخر هفته شلوغ ونکووری

آخر این هفته حسابی شلوغ هست. پر از برنامه های مختلف ایرانی. کیوسک روز یک شنبه ساعت 9 شب کنسرت دومش را  در ونکوور اجرا میکنه. از دستش ندین، از من گفتن بود.

گروه کرشمه هم برای اولین بار در کانادا با یک گروه ارکستر سمفونیک برنامه اجرا میکنه. این برنامه که قراره فردا، جمعه، شب در نورت ونکوور ساعت 8 شروع بشه؛ دو قسمت سنتی و تلفیقی در این برنامه اجرا خواهد شد.

روز شنبه هم عفت ماهباز که از زندانیان دهه شصت بوده به ونکوور میاد و در مورد کتاب جدیدش به نام «فراموشم نکن» صحبت خواهد کرد. اطلاعات بیشتر این برنامه که در کوکیتلام برگزار میشود را ببینید.

لینک مرتبط: مصاحبه رادیو زمانه در مورد دهه شصت با عفت ماهباز


بالاترین: Balatarin

پويا

سه‌شنبه ٥ آذر ۱۳۸٧

احمد آقالو به اخترک دوم برگشت

احمد آقالو هم رفت. خبر غم‌انگیزی هست، مخصوصا وقتی بدونی سالهای آخر با سرطان دست و پنجه نرم میکرده.

برای من احمد آقالو بیشتر اون آقای بامزهء خودپسند اخترک دوم در شازده کوچولو هست که با شوخیاش و حرفهاش شازده کوچولو رو حسابی میخندونه، برای همین قسمتی از همین کار را اینجا میزارم که شاید شما هم بخواین با شنیدنش ازش یادی کنید.

خبر روزنامه اعتماد و نوشته هما روستا، که احمد آقالو در «آنتیگونه در نیویورک» او آخرین نقشش را در سال ٨۶ بازی کرد، را از دست ندین. یادش گرامی.

لینک: دانلود قسمتی که شازده کوچولو به احترک دوم میره و با احمد آقالو که مردی خودپسند هست آشنا میشه.

لینک: قسمتی از بازی خوب احمدآقالو در فیلم سلطان و شبان در نقش کاتب. (با تشکرازفرزانه برای فرستادن لینک.)

 

 


بالاترین: Balatarin

پويا

سه‌شنبه ٥ آذر ۱۳۸٧

هزارتو

نشریه ماهانه هزارتو بعد از ٣٠ شماره بسته شد و این موضوع قصه غم انگیزیه که مدام تکرار میشه.

برداشتها و نتیجه گیری اطراف همچین سوء قصدی میتونه باعث مدیریت بهتر و شاید هم ادامه کار همچین حرکتهای گروهی باشه.

نوشته مخلوق و سیبستان را از دست ندین.

حیف.


بالاترین: Balatarin

پويا

جمعه ۱ آذر ۱۳۸٧

کافه رادیو از رادیوی محلی ونکوور موسیقی فارسی پخش میکند

از همین الان که ساعت ٩ صبح هست تا ١٠ موسیقی متفاوت ایرانی از این رادیو در سطح ونکوور داره پخش میشه. همین الان به طور زنده میتونید بخش ترانه کافه رادیو را از اینجا گوش بدین.

اینکار با همکاری رادیو مردم شروع شده و از وبسایت آنجا هم موسیقی انتخابی بچه های ونکووری را میتونید گوش بدین. به زودی، این مطلب را کامل میکنم.

ریرا از نفیسی‌؛ ای ساربان از نامجو؛ ساز و آواز از شجریان؛قصه قصه قصه از پری زنگنه و حتی شاگرد اول از شهرام شبپره را میتونید بشنوید.


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :