یکشنبه ٢۸ مهر ۱۳۸٧

کیوسک با آلبوم جدید آمریکا گردی میکند

خونه دار و بچه دار زنبیل رو بردار و بیار ! آلبوم جدید کیوسک داره آماده میشه و تا چند وقت دیگه ونکوور هم دارن میان. این یعنی سی نوامبر. یکی از آهنگاشون رو پخش کردن چند روز پیش که روی وبسایتشون میتونید بشنوید.

آرش سبحانی می گوید : " باغ وحش جهانی  بیانگر نگاه کیوسک به جهان امروز است. گفتگوی تمدنها ظاهرا" جواب نداده و در پیامد آن دنیا به شکل یک باغ وحش در آمده است، حتی نه مانند یک جنگل که ساکنیش حداقل دارای آزادی فردی هستند. با اینکه سالها از مهاجرت ما از ایران می گذرد هنوز اینجا خانه ما نشده و شاید به همین دلیل دراین آلبوم جذب و تاثیر گرفته از موسیقی جاز کولیها شده ایم . " 

ادامه مطلب در مورد آلبوم جدیدشون....


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٧

برنامه های شبکه های اجتماعی

کسی تاحالا از برنامه های بازو مجانی مثل الگ ، بادی پرس که بر روی وردپرس ساخته شده و یا نینگ برای درست کردن شبکه ای اجتماعی خصوصی استفاده کرده است؟

*چقدر ترجمه فارسی این کلمات عجیب به نظر میرسه، صفحاتی مانند اورکات و فیس بوک نمونه هایی از همین شبکه های احتماعی هستند.
open source social network


بالاترین: Balatarin

پويا

چهارشنبه ٢٤ مهر ۱۳۸٧

سرد سخت

سردمه، توی یک بیابون خشک و خالی دارم میدوم. هیچ لباسی تنم نیست و از سرمای شب مور مورم میشه. هیچی نمیتونم ببینم، فقط گاهی به پشته خاری میرسم که اگه خوش شانس باشم قبل از اینکه پاهای برهنم روش بره ، از کنارش رد میشم. صدای زوزه گرگ میاد و من به خاطر نمیارم که از چی فرار میکنم.

بیابون رو مه میپوشنه. حالا دارم توی مه میدوم، دارم توی مه گم میشم و هیچ ردی از من نمیمونه...تندتر میدوم، تندتر...

  موزیقی از مجموعه شب-سکوت-کویر - دانلود


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٧

سه زن در ونکوور

فیلم این سه زن دیروز در ونکوور نمایش داده شد و ایرانیان زیادی از این فیلم استقبال کرده بودند. یک سالن اضافه برای این فیلم منظور شده بود و حتی روز جمعه ساعت 7 عصر در سینمای ون سیتی به صورت فوق العاده دوباره پخش میشود.

فرصت که شد بیشتر مینویسم. فعلا خواستم بهتون خبر بدم که اگر ندیدین و وقت نکردین امروز نمایش صبحش رو هم ببینید فردا شب، روز اختتامیه هم در سینما ون سیتی بلیطهاش رو میفروشند.

 مصاحبه اعتماد ملی با منیژه حکمت در مورد همین فیلم جالب توجه است.

موزیقی "من کیم" از ١٢٧


بالاترین: Balatarin

پويا

سه‌شنبه ۱٦ مهر ۱۳۸٧

نمایشگاه گلیا در ونکوور

گلیا میردریکوند که چند ماهی است که از دانشگاه یو بی سی فارغ التحصیل شده در ونکوور نمایشگاه نقاشیهای خود را برگزار کرده است.  گلیا که در تهران بدنیا آمده از ده سالگی در ونکوور زندگی میکند. او که در زمینه اجتماعی به شکل تمام وقت کار میکند، اوقات فراغت از کار را به نقاشی کردن و گذراندن درسهایی مربوط به رشته هنر مدرسه امیلی کار میگذراند.  گلیا سالهای مدیدی است که در رشته هنر هم فعالیت جدی دارد و در کنار رشته علومی که لیسانسش را به تازگی تمام کرده است، درسهایی مربوط به این رشته را در دانشگاه یو بی سی گذرانده است.

نقاشیهای این نمایشگاه که همه در مورد موسیقی و رقص میباشد در کنار برنامه موسیقی زنده گالری لیبرا و فضای خودمانی آن دیدنی تر شده اند. گالری لیبرا که بیشتر یک گالری-بار هست و نوشیدنی ها و غذاهای هیجان انگیزی دارد، موسیقی زنده ء متنوعی هم در آن اجرا میشود. محل آن خیابان پر تردد کامرشیال در ونکوور میباشد. این نمایشگاه تا روز سوم نوامبر جاری برقرار خواهد بود و دیدن کردن از آن به غیر از اینکه پشتیبانی از یک جوان با استعداد ونکووری است ، بدون لطف هم نمیباشد.

لینک مرتبط: گالری-بار لیبرا
آدرس:1608 Commercial Drive


بالاترین: Balatarin

پويا

دوشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸٧

مسابقه عکاسی دسته دو
در وبگردی های قبل از خواب به مسابقه خلاقانه عکاسی دست دوم رسیدم. فعلا نمیدونم چطوری میتونم با خرت و پرت از ونکوور اسپانسر بشم.  ولی شاید حالا از قسمت اعصابش (سئوال و جوابش)پرسیدم. باحاله. سربزنید. عکس بگیرید. شرکت کنید.


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸٧

فیلمهای ایرانی جشنواره فیلم ونکوور

 ساعت 3:33 دقیقه بعد از ظهر به وقت ونکوور هست و با این بارونی که میاد و دلشوره و دلگیری که مضاعف میشه نوشتن برام سخت تر شده. دست و دلمم به کار نمیره، از دست این بغضی که افتاده تو وجودم. فکر کنم تابستان از بس همه چی به علاوه هوا خوب بود که بد عادت شدم. چند روزه میخوام از فیلمهای جشنواره بنویسم، فعلا این  نوشتار رو میگذارم در مورد فیلمهای ایرانی که تعدادشون چهارتا هست که اگر خواستید و ونکوور بودین بتونید برین ببینید تا نوشته های بعدی.

اولین فیلمی که دراین جشنواره نمایش داده شد و شنبه آینده هم دوباره سانس عصر یک سینما رو پر کرده. فیلم آواز گنجشکها از مجید مجیدی هست. این فیلم که برنده جایزه خرس طلایی بهترین بازیگر مرد از جشنواره برلین هست در جشنواره ونکوور هم حسابی به خاطر معروفیت مجیدی آدمهای زیادی رو به سینما کشید. فیلم در مورد مردی روستایی هست که در یک مزرعه شترمرغ کار میکنه و چهارتا بچه قد و نیم قد داره. یکی از شترمرغها فرار میکنه و رضاخانی رو از مزرعه آقای مهندس اخراج میکنه و دیگه داستانهای جالبی که برای پدر خانواده در سفرش به تهران  برای او و خانواده اش پیش میاد به دنبال آن فیلم آواز گنجشکها را تشکیل میده. از نکات جالب این فیلم موسیقی آن هست که حسین علیزاده کار کرده است.
 لینک: برنامه این فیلم و خرید آنلاین


فیلم دومی که نسبتا با استقبال خوبی نمایش داده شد. دیشب این فیلم را دیدم و به نظرم آهنگ جالبی داشت و فقط شخصیت پسر اصلی داستان خوب پرداخته نشده بود. مالک که باربری میکنه در شلمچه عاشق یک دختر عراقی میشه و بقیه داستان.
لینک: برنامه این فیلم و خرید آنلاین

سه زن با بازی نیکی کریمی و خیلیایی دیگه از جمله رضا کیانیان و کارگردانی منیژه حکمت از همین الان پیش فروش بلیطهاش برای روز چهارشنبه هفته دیگه ساعت 7 عصر تموم شده و فقط در صفی که جلوی سینما تشکیل میشه ممکن هست که بلیط پیدا بشه. یادش بخیر پارسال برای فیلم پرسپولیس از مرجان ساتراپی دو تا بلاک خیابون پر از آدمهای مشتاقی بود که بلیط بهشون نرسیده بود. امیدوارم سه زن فیلم جالبی باشه ، خودم هنوز ندیدمش ولی در وبسایت شرکت خانم حکمت میشه توضیحات بیشتری رو در موردش دید.
لینک: برنامه این فیلم و خرید آنلاین

فیلم آخر هم که کارگردانی ایرانی-آمریکایی ساخته و فقط یک بار به نمایش در خواهد آمد، به زندگی همجنس بازها اختصاص داره که توضیح بیشترش را و ساعت پخش فیلم را میتونید اینجا ببینید.

نکته جالب اینکه شاید اولین باره که  نمایش دو تا از این فیلمها در ایران با نمایش آنها در جشنواره ای بین المللی  همزمان شده و این خودش در غربت اینور دنیا دیدن این فیلمها رو جذابتر میکنه.
لینک: خبر روزنامه اعتماد در مورد فیلمهای روی پرده در ایران*

 * این روزنامه اعتماد مدتی هست که صفحه اصلیش رو که میاری آرشیو آخرین روز شهریور رو میاره. ایمیلها رو هم طبق تجربه روزنامه ها زیاد توجه نمیکنن اگر کسی آشنا داره بهشون بگه تازه وقتی سه تا دبلیو آدرس رو هم نزاری ایراد میگیره و وب سایتشون رو نمیاره


بالاترین: Balatarin

پويا

دوشنبه ۸ مهر ۱۳۸٧

شبهایی که صبح نمیشوند

...


بالاترین: Balatarin

پويا

یکشنبه ٧ مهر ۱۳۸٧

فستیوال فیلم ونکوور

+ تا این فستوال تموم نشده بگم که شروع شد ! حدود ٣ روزه که میخوام بنویسم و به خاطر خبرها و کارهایی که پیش اومده نشده. حسابی داره حال استمراری میده. حدود ٣٠٠ فیلم در این جشنواره پخش میشه که چهارتاش ایرانی هست. امروز تونستم فیلم سه میمون را که از مطرح ترین کارگردان ترک هست رو ببینم، در روزهای دیگر سعی میکنم بیشتر بنویسم.

لینک مرتبط: خرید بلیط و برنامه جشنواره.

 

+خوندن مطلب خودکشی زهرای ۱۱ ساله در سایت تغییر برای برابری حسابی تکان دهنده بود ولی شدیدا توصیه میشود.


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :