جمعه ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸٧

ایران درودی در اعتماد ملی

کتاب فاصله دو نقطه،  زندگی ایران درودی به قلم خودش هست. که خیلی  کتاب هیجان انگیزی هست مخصوصاجاهایی که در مورد بیژن مفید نوشته رو خیلی دوست داشتم. 

به مناسبت آخرین نمایشگاهش در تهران، روزنامه اعتماد ملی یک گفتگویی با ایران درودی انجام داده که جالب به نظر میرسه. 


بالاترین: Balatarin

پويا

شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٧

سبز مثل طوطی , سیاه مثل کلاغ

جبه خانه
نویسنده: هوشنگ  گلشیری
داستان سبز مثل طوطی ؛ سیاه مثل کلاغ

دانلود داستان کوتاه -7 دقیقه- 1 مگابایت

 

این شاید اولین باره که سعی کردم یک داستان از نویسنده ء دیگری را بخونم. دارم برای این سایت هم میفرستم که به نظرم کارشون در سایت راوی - کتابهای صوتی بسیار جالبه. البته آقای الف یکی از گردانندگان سایت گفته که این وب سایت برای نابینایان راه انداخته شده. به هر حال به نظر من برای ماها هم که این ینگه دنیا افتادیم خیلی به درد بخوره. تازه برای معمول شدن کتابهای صوتی فارسی خیلی کار مفیدی هست. خیلی وقتها توی ترافیک یا راه دانشگاه میشه حسابی به کتابها گوش داد و حال استمراری کرد. دستشون درد نکنه و خسته نباشن!

 حالا برای اینکه شما هم خسته نباشید به این آهنگ از گروه آبجیز توجه تون را جلب میکنم.


بالاترین: Balatarin

پويا

جمعه ٢٠ اردیبهشت ۱۳۸٧

در آیینه’ رود

هنر مردن است آیا عشق
که چنین جاودانه و زیباست؟

مردن و باز زیستن در مرگ
راستی را که حالتی والاست!

Is love the are of dying
so magical and beautiful?

To die and live again in death
Is truly an exalted state!

 
در آینهء رود 

منتخب اشعار شفیعی کدکنی
با ترجمه و نقاشی پری آزرم معتمدی

انتشارات سخن- تهران 1378

 مدتی بود که منتظر این کتاب بودم،  شعرهای شفیعی کدکنی با ترجمه خانوم آزرم و نقاشیهاشون که با الهام از قسمتهایی از شعرهای شفیعی کدکنی کشیده  شده. 

در این چند سالی که اینجا بود شعر معاصر و ترجمش را به جز کاری از شاملو ندیدم. امیدوارم این کتاب هم به خوبی در اینور آب هم پخش بشه. 

پی نوشت: متاسفانه وب سایت خود انتشارات سخن کار نمیکنه. اینجا رو فعلا داشته باشید. 


بالاترین: Balatarin

پويا

چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٧

دو چشمون سیاه داری

تو به دو چشمان سیاه داشتن فکر میکنی و من به نیاز هر روزم به دوست داشتن. دوست داشتن تو با دو چشمون سیاهت.


بالاترین: Balatarin

پويا

دوشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳۸٧

خودخفگی با فوتبال و سینما

همه اعضای بدنم درد میکنه، دلیلش هم فوتبال سنگین زیر بارون دیروزه. با اینکه خیلی حال استمراری داد ولی لیزی زمین و چند بار تکل رو زمین چمن حسابی کارم رو ساخته. با اینکه هر هفته میرم ولی خوب دیروز خیلی سنگین بود و تازه تمام شبشم روی پام داشتم کار میکردم.

 فوتبال روزهای یکشنبه خیلی جالبه، هر کس دلش میخواد در همسایگی خیابون 16 و دیسکاوری میاد به زمینهای چمن و و ساعت 2 تیم کشی میشه و بازی رو را برای 2و3 ساعت شروع میکنن. یکسری هم قبلا پول جمع کردن و لباس قرمز و آبی گرفتن و یک سری قیفهای پلاستیکی که زمینها رو مشخص میکنن، جالبیه قضیه اینه که بازی ها اصلا بکش بکش نیست و خیلی دوستانه برگزار میشه، با اینکه زمین بزرگه و تیمها هشت نفره هستند ولی دروازه ها معمولا اندازه کوچیکی داره وکسی ثابت دروازه وای نمیسته، شاید بعضیا از اینکه به شکلی که ایران بازی میکردیم یا بهتره بگم ایرانیها جدی میگیرن بازی رو نبینه و حوصلش سر بره،همونطور که این اتفاق برای 2 نفر ایرانی که بهشون گفتم افتاد و بازیها رو خیلی حوصله سر بر دیدن، شایدم حق با اوناست و من حسابی پیر شدم. دیروز این وسط یاد گروه کوهنوردی دانشگاه افتادم.

اینجا هم میشه فهمید کیا پایه هستن و واقعا اهل ورزش هستن ، اونایی که حتی وقتی برف هم میاد میتونی ببینیشون و معمولا همون 16 نفر پایه ثابت داره و هوا تا خوب میشه جمعیت به 3 برابر این موضوع میرسه. گروه کوه هم تا برنامه گلگلشت میزاشتن 60 نفر میمودن و  بعد که به آخر سال و برنامه دماوند شمال شرقی میرسید، 15 نفر بودیم که میخواستیم بریم. 

هفته پیش به صورت رسمی کار دانشگاهم تمام شد و یک نفس راحت کشیدم برای همین وقت داشتم و دیشب رفتم سینماتک و یک فیلم سه ساعته دیدم از ویسکانتی، که قراره ماه ژوئن بزرگداشتش باشه. فیلم روکو و برادران بود که آلن دلون هم بازی میکرد. اگر وقت کردین از دستش ندین. 


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳۸٧

سه سوپرانو ایرانی در ونکوور، شنبه

 ویدئوی نمونه کار سوپرانوی ایرانی در یوتیوب

هفته پیش خبردار شدم که سه دختر ایرانی از اتریش به ونکوور میان و قراره دو تا برنامه آواز سوپرانو در سالنهای اینجا داشته باشن. روز جمعه هفته پیش اولین برنامه اول نصرین، شیرین و کاملیا رابه چند تا از دوستام پیشنهاد دادم و با هم رفتیم، از اونجا که خبر داشتم چقدر برای ویزا گرفتن مشکل داشتن و دیر تبلیع هاشون شروع شد باورم نمیش که برنامه اول این همه پر بشه، اما انگار گزارش تلویزیونی و مصاحبه باهاشون حسابی تاثیر خودشون را گذاشته بود. هر چند ماها به عنوان تنها دانشجوهای سالن احساس غریبی میکردیم ولی گرمی صدای بچه ها حسابی سر حالمون آورد.

 برای کافه رادیو و آشنا کردن بچه ها باهاشون یک مصاحبه ای هم در این هفته کردم که اینجا میزارمش که یکی از آهنگهاشون هم در این قسمت اول هست. 

 یکسری بلیط هم قولشو ازشون گرفتم برای بچه ها که با مسئول کنسرتشون هم صحبت کردیم و بلیطهای 40 دلاری رو 23 دلار قرار شد به تعداد محدود برای دانشجوها کنار بزارن. برای همین شما هم اگر دوست دارین این برنامه رو ببینین به من زود خبر بدین حتما. 

البته یکی دوستای ما که وبلاگ معروف و مشهور کوفت رو مینویسه همون شب، بعد از 3 سال یک مهمونی بزرگ گرفته شب تولد شکسپیر و تولد خودش و تموم شدن درسش و احتمالا عروسیشم هست که ماها خبر نداریم به هر حال اگر شما وبلاگشو تا حالا دیده باشین احتمالا دعوت هستین ! ولی من میگم بریم کنسرت بعد فوقش یک مینی بوس میگیریم و با سه تا سوپرانو ها میریم مهمونی.


بالاترین: Balatarin

پويا

سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۸٧

روز زمین مبارک

سلام از اونجا که امروز روز زمین هست و ما هم آدمهای سبزی هستیم  و اگر شما لیوان خودتون رو داشته باشید، استارباکس کافی مجانی میده ، ما هم این روز رو بیشتر تبریک میگیم!

 ممنون از مهبد که خبرش رو از اینجا به من رسوند و صبحمون رو شنگول کرد.

 

ساعت 7:30 امشب در کتابخونه

برنامه ای که امشب توی کتابخونه مرکزی شهر توسط دانشگاه سایمون فریزر برگزار میشه رو از دست ندین.در مورد هزار و یک شب هست و سه تا استاد از دانشگاههای مختلف دارن میان. 

ARABIAN NIGHTS: TRANSFORMATIONS AND TRANSLATIONS 
APRIL 22, 7:30 PM. VANCOUVER PUBLIC LIBRARY CENTRAL BRANCH, PETER KAYE ROOM


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :