سه‌شنبه ٢٦ تیر ۱۳۸٦

صدای دهل از دور خوش است ... یا دوستی خاله خرسه

دیروز مطابق سنت چند سال اخیر ونکوور مراسم گرامیداشت 18 تیر برگزار شد. با چند تا از دوستان قرار شد یک سرکی بکشیم . همانطور که حدس میزدم با وجود تبلیغات مفصلی که مجلات فارسی زبان انجام داده بودن 40 نفر بیشتر اونجا جمع نشده بودن.
در این برنامه که قرار بود منوچهر محمدی و حسن زارع زاده اردشیر حضور داشته باشند ، آنچنان در آگهی روزنامه از 18 تیر به عنوان قیام ملی یاد شده بود ، که اگر من در سال 78 خودم به کوی دانشگاه نرفته بودم و از خبرها بی اطلاع بودم احتمالا باورم میشد که نزدیک بوده انقلابی رخ بده !

بعد از یک ساعت تاخیر برنامه با سرود ملی کانادا شروع شد ! مجری برنامه بعد از اینکه گفت این همه سال ایراد ایران ایر و گرفتیم حالانوبت ایراد از کانادا ایر هست صحبتهاشو شروع کرد. { در اینجا شرکت کننده ها که هر کدوم یک علامت سئوال بالای کله محترمشون شکل گرفته بود باید متوجه میشدن که احتمالا یکی از دو مهمان  یا هر دو در راه مانده اند و به زودی خواهند رسید)

مجری محترم که سالهاست ایران را ندیده و 18تیر هم ایران نبوده، به زبان انگلیسی یکم در مورد ایران به قول خودش جمهوری اسلامی انقدر بد گفت و تمام نا آرامی های این روزها (از بمب گذاری ها در انگلیس و ناآرامی در عراق و افغانستان و... ) را گردن ایران انداخت و بعد آنچنان دوباره از قیام 18 تیربا حرارت صحبت میکرد و اضافه کرد که دانشجویان قصد حرکت به سمت بازار را داشتن دوباره من داشت باورم میشد که یا این 18 تیر یک 18تیر دیگست یا اینکه توایران اتفاق نیافتاده.

بعد هم حسن زارع زاده  اومد و یکسری صحبت درباره 18 تیر و جنبش دانشجویی کرد که میتونم بگم تنها قسمت تا حدودی قابل تحمل برنامه بود. حالا من که زیاد نمیشناسمشون و به نظرم خیلی از این بچه هایی که از ایران میان ساده به نظر میرسن و آدم کلی فکر میکنه که ممکنه آلت دست بقیه شدن.البته امیدوارم هم اینطور نباشه.

+نکته تکمیلی : اشتباه نشه ! من شدیدا موافق اینم که حق دانشجوها بد جوری پایمال شد و خیلی خوبه یاد اون روزها رو زنده نگه داریم. ولی اینکه حتی مردم کوچه خیابون کانادا روبترسونیم که ایران الان فلان کار و بهمان کار رو میخواد بکنه میتونه باعث بشه که مجبور بشیم امید اندکی هم که برای بهتر شدن اوضاع داریم رو فراموش کنیم.بعضی وقتها دوستی خاله خرسه میتونه خیلی خطرناک باشه. نه؟


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٦

- توليد انبوه اندوه -

چند بارامید بستی ودام برنهادی
تا دستی یاری دهنده
کلامی مهر آمیز
نوازشی
یا
گوشی
شنوا
به چنگ آری؟

چند بار دامت را تهی یافتی؟

از پای منشین
آماده شو که دیگر بارودیگر بار
دام باز گستری

سکوت سرشار از ناگفته ها - با صدای احمد شاملو - کتابخانه گویا

عشق - رهایی - تصاحب - ایثار - سکوت - بخت - گریزان - شب دراز - پر رمز و راز - نگاه - سفر


بالاترین: Balatarin

پويا

سه‌شنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٦

Vancouver folk festival

برنامه چهارشنبه :

اگر وقت داشتین این چند روز رو از دست ندین. جای منو هم خالی کنید٬ ممنون !


بالاترین: Balatarin

پويا

شنبه ۱٦ تیر ۱۳۸٦

اندر احوالات غرب - بگو دوچرخه

سلام سلام

امیدوارم خوب باشین. شنگولین دیگه ؟

چند روز پیش برای یک پروژه با یکی از دوستام قرار داشتم. بعد از یک ساعت صحبت کردن قرارمون رو گذاشتیم و قرار شد بریم سوشی بخوریم. دویدیم که سوار اتوبوس بشیم و وقتی سوار شدیم گفتش که احساس میکنه سنگین تر بوده !!(یعنی بار بیشتری داشته!) چند دقیقه که فکر کرد به من گفت دوچرخه خودم را در اتوبوس قبلی جا گذاشتم به اضافه تمام کلیدهای خونش !!!

اینجا قصد مقایسه ندارم ! خودتون این کارو بکنید ! فرض کنید ایران بودین و دوچرخه که حالا روی اتوبوس ها قرار نمیگیرن ولی خوب چیزی که ازتون کم نمیشه ! لطفا یکم تجسم کنید!

زنگ زد به اداره حمل و نقل ونکوور و بهشون گفت که همچین اتفاقی افتاده و اونا هم ساعت و خط اتوبوس رو پرسیدن و یک سری اطلاعات درمورد دوچرخه ! و همون شب مسئول اینکار بهش خبر داده که میاره دم در خونش و تحویل میده ! جالب اینکه قرار بوده ساعت یک  ونیم اون آدم بره اونجا و وقتی رسیده اونجا این دوست منم یک ظرف زعفرون برمیداره و بهش بده که اول آقاهه شاکی میشه فکر میکنه پوله !ولی بعدش کلی خوشحال میشه و حال استمراری میکنه !

همین !


بالاترین: Balatarin

پويا

دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸٦

فيلمی در مورد تاریخ پارسيان از شبکه کانادا

شاید خیلی از شما این فیلم (ENGINEERING AN EMPIRE | The Persians)  رو دیده باشید که در چهار قسمت در یوتیوب  قرار گرفته. امشب قراره از شبکه History کانادا - جالبه که این کار در امریکا پخش نشده هنوز - کانال ۴۴ ساعت ۸ شب پخش بشه. به نظر من این بهترین کاری بود که بعد از فیلم ۳۰۰ ایرانیها با فرستادن لینکش به همه دوستاشون کار مثبتی رو انجام دادن.  به نظر من خیلی مفیدتر و عقلانی تر از نوشتن و امضای پتیشن بود که به نظر من نه تنها کار مثبتی نبود بلکه بیشتر نشون میداد که چقدر ماها همه چیز رو سیاه سفید میبینیم و یکطرفه به قاضی میریم.

به هر حال به دوستای کاناداییتون خبر بدین. برنامه پخش به شکل زیر هست :

Monday
     July 2 at 8:00 PM
Tuesday
     July 3 at 12:00 AM
Saturday
     July 7 at 4:00 AM


بالاترین: Balatarin

پويا

چهارشنبه ٦ تیر ۱۳۸٦

هوای ابری ونکوور

امسال به طور عجیبی هوا سرد مونده و با اینکه تابستان شروع شده هنوز بخاری ها روشنه . برخلاف پارسال که حسابی  هوا گرم بود و آفتابی امسال بیشتر بارونی و گرفته هست. این کشتی ای که میبینید هم داره میره آلاسکا خوشگذرونی. این عکس از دان تان ونکوور گرفتم.


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :