یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸٥

Drexoll Games

يکی از جاهای مورد علاقه من در ونکوور ٬‌يک مغازه بازی های گروهی و به قول اينور آبی ها Board Games  هست. اين مغازه که در خيابون چهارم و پلاک ۲۸۶۰ قرار داره از انواع اقسام بازی های فکری برای بچه های ۲ ساله تا بچه های ۸۰ ساله رو داره و در انتهای مغازه  ۷ تا ميز هست که ميتونين برين و مجانی از بازی  هاشون لذت ببرين. بعضی وقتها هم يک سری مسابقات برگزار ميشه. امروز که سر ماهانه خودم رو به اونجا ميزدم ديدم يک بازی چند ماهه که داره بهترين فروش رو ميکنه و رفتم اون کنار روی ميزها و شروع کردم به خوندن قوانينش بعد مسئول خوش برخورد اونجا هم اومد و شروع کرد به توضيح دادن و اگه ديرم نشده بود احتمالا با هم ميشتسم و تيغی يه دست بازی ميکرديم . به هر حال اگه اهلش هستين و از اونجا رد ميشدين يه سر بزنيد ضرر نداره :) البته اونايی که نزديک SFU هستن بايد بگم که داره يک شعبه بزرگتر تا يک ماه ديگه نزديکای اونجا ميزنن.

لينک : وب سايت درکسول.
لينک : وبلاگ درکسول.


بالاترین: Balatarin

پويا

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸٥

نان و لاله

نميدونم اين فيلمهای ايتاليايی کلا به گروه خونيم ميخورن و ازشون لذت ميبرم. امشب فيلم Bread and Tulips  رو ديدم که در سال ۲۰۰۰ ساخته شده . کار خيلی فوق العاده ای نبود و مخصوصا آخراش ، خر تو خری ميشد که انگار کارگردان ميخواست کند بودن اوليه فيلم رو جبران کنه !‌ ولی خوب اين فيلم عشقی-کمدی بهم چسبيد. شايد يکی از دليلاش هم صدای ايتاليايی بود که ميشنيدم و بهم احساس خوبی ميداد. اگر داستان مادری که از مسافرت جا ميمونی و به جای اينکه با خانوادش بره ميره ونيز و مدتی اونجا ميمونه و کار ميکنه و زندگی ميکنه رو دلتون ميخواد ببينيد و يکم هم بخندين ، اين فيلم رو قوياً پيشنهاد ميکنم.


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٥

کودکان پنهان - شب خوابی

چند شب پيش بالاخره زمان خيابون‌خوابی فرا‌رسيد٬ اونم برای بچه های اوگاندا٬‌خيلی‌ها ازم پرسيدن چرا اين کارو کردم...نمی‌دونم٬ خيلی‌ها می‌گفتن فايده نداره٬ اگر برای بچه های ايران باشه ميايم و از اين حرف‌ها... هر چند من شک دارم اونا برای بچه‌های ايران هم اين کار رو می‌کردن! همون‌طور که اين چند روز ديدم برای عضو شدن توی انجمن ايرانيان چطوری ناراحت دادن ۲ دلار برای حق عضويت بودن! از بعضی از اين آدما لجم می‌گيره٬ که حتی نيومدن فيلمی رو که با هزار بدبختی توی دانشگاه نمايش دادم ببينن٬ در حالی که قبلش ظاهرا چقدر از اين کار طرفداری می‌کردن. ولی خب٬ وقتی می‌بينم اين جوريه٬ هيچی نمی‌گم‌. الآن هم بهتره چيزی نگم. اصلا کی گفته آخر شبی خسته بايد يه چيزی بنويسم  به هر حال طبق تصميمی که گرفته بودم٬ رفتم و يک شب تو خيابون رابسون که فلب دان تان ونکوور حساب ميشه با چند تا ديگه از بچه های خوب روزگار سگ‌لرز زدم. واقعا از بچه‌های ايرانی‌ای که برای تماشای فيلم اومدن و باهام همراهی کردن٬ ممنونم. مايه‌ی دلگرمی بود.

لينک : عکس بزرگتر.


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳۸٥

فنز و گوگوش و ونکوور

اگر عاشق تئاتر هستين و اگر از تئاتر لذت ميبرين ٫ تئاتر FANS رو از دست ندين. ۹ June قراره ساعت ۸ شب در سالن Centinnial تئاتر فنز اجرا بشه و از ايران پرويز پرستويی و ترانی علی دوستی و حبيب رضايی قراره بيان تا با کارگردانی آقای رحمانيان که با همين نمايشنامه سال پيش برنده بهترين نمايشنامه جشنواره فجر شده رو برای اهالی ونکوور اجرا کنند . قرار بود برنامه ۱ ماه قبلتر اجرا بشه ولی به دلايلی برنامشون عقب افتاد و هنوز بليط برای خريدن هست
تلفن برای رزرو بليط : (آقای پولاد) ۶۰۴۹۸۶۴۰۸۶
قيمت : ۴۰ دلار

لينک : وبلاک فنز
لينک : مطلب جالب بی بی سی در مورد فنز

گوگوش هم همونطور که همه ميدونين تا چند روز ديگه قراره کنسرت بزرگی داشته باشه در GM PLACE و برای ۲۷ May هنوز ميتونيد بليط تهيه کنيد. از اينجا ميتونيد برای برنامه گوگوش بليط بگيرين يا با آقای رستم پولاد تماس بگيريد .

لينک : برای اينکه يادتون بياد چقدر دوست داشتنيه اينو نگاه کنيد.

P.s : کاشکی به جای مهرداد با مارتيک ميومد و ميخوندن.


بالاترین: Balatarin

پويا

سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸٥

انجمن ايرانيان دانشگاه SFU

نه که نخوام بنويسم٬‌نه که وقت نداشته باشم*٬ نه که مطلب نداشته باشم.هر وقت اين صفحه رو ميارم يا فکر ميکنم که چطوری بنويسم٬ آب روغن قاطی ميکنم و به روغن سوزی ميافتم ! برای همين هر جوری که به ذهنم مياد اينجا ميزارم و زوری حرفامو از تو حلقم ميريزم رو وبلاگ (اه و اوه نکنيد قول ميدم آبشو ميگيرم قبلش)

* البته وقتم خيلی کم و فشرده شده.

اين سه روز در اس.اف.يو ، روز انجمنهاست و جلوی کتابخونه همه يه ميز و تابلو برای خودشون دارن و عضو گيری ترم تابستون رو ميکنن. اگه همين اطراف هستين بد نيست در اين هوای خوب به بالای قله دانشگاه بياين و يه سری به کلاب ها بزنيد. البته انجمن ايرانيان دانشگاه هم هست و قراره امسال تابستان حسابی برنامه متنوع داشته باشه و اگه عضوش بشين کلی تخفيف ميگيرين و توی ايميل ليستشون ميرين و براتون هر چند وقت يکبار از برنامه هاشون خبر دار ميشين. کلا ميارزه قيمت عضويتش ۲ دلار برای دانشجوهاست و حتی اگه دانشجو نيستين با ۵ دلار ميتونين عضو بشين و در برنامه هاشون با تخفيف و امتيازات ويژه شرکت کنيد. مثلا اگه يک برنامه رقص بزارن برای عضوهاش ارزونتره يا مجانی ، يا اگه برنامه نمايش فيلم بزارن هم همينطور و شب شعر و پيتزای بعد از شب شعر و خلاصه ۵ دلار هم می ارزد که عضو بشين .  من فردا از ۱۰ و نيم تا ۱۱ و نيم اونجام و پنج شنبه هم يکم ميرم اونجا تا بچه ها رو ببينم ، اگه اومدين که چه خوب اگر هم نميتونيد بياين و دوست دارين عضو بشين برای من ايميل آدرستون رو بزارين تا عضوتون کنم .

مکان : روبروی کتابخونه ۱۷ ام همين ماه ميز ۷۹ و ۱۸ ام ميز شماره ۴۴.


بالاترین: Balatarin

پويا

پنجشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٥

تئاتر موزيکال

خواهران و برادارن عزيز .

دبيرستان Kitsilano  برگزار ميکند : Anything Goes
يک تئاتر موزيکال جالب که يک سری از بچه های دبيرستانی احرا ميکنن و از اون چيزی که فکر ميکردم خيلی بهتر برگزار شد و حسابی خنده دار ولذت بخش و البته افسوس انگيز ! بود  افسوسش به خاطر اينکه ياد دبيرستانهای خودمون تو ايران افتادم و با تموم خوش گذرانيهايی که داشتيم ٫ دلم سوخت برای کارهايی که ميتونستيم بکنيم و امکاناتش نبود . اينجا همه هزينه ها رو از لباس تا جارو مدرسه ميده و فقط هر دانش آموز موظفه که ۱۰ تا بليطه ۱۰ دلاری برای اين برنامه بفروشه. به هر حال اگه ۱۲ و ۱۸ و ۱۹ همين ماه فرصت دارين (ماه May) و ۲-۳ ساعت ميخواين حسابی با بچه هاتون يا بی بچه هاتون بخندين و يک کار بچه های دبيرستانی اينجا رو ببينيد برای من ايميل بنزنيد تا بيشتر راهنماييتون کنم که چطوری بليط بگيرين. خوب خواهران و برادران ديگه هم بدوون که دعای ندبه دير شد !(‌فعاليتی که خوب يادمه کار بسيار فوق برنامه مفيد مدرسمون حساب ميومد !) خواهرا و برادرا هر کس يک نون بربری و يک قالب پنير برداره لطفا !!!!!

لينک : يک سری عکس از بچه های اين برنامه.


بالاترین: Balatarin

پويا

سه‌شنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸٥

Iranian Family Film Festival and Animation Workshop

ببخشيد اين چند روزه وقت نشد بيام و بنويسم. اين نقل مکان و بی اينترنتی و سفر ٬شدن قوز بالا قوز ولی سعی ميکنم ديگه تکرار نشه و اينجا رو زودتر به روز کنم.

روز مادر، ۱۴ May از ساعت ۱۲ تا ۴ قراره فستيوال انيميشن در موزه ونکوور باشه و برای بچه ها چند تا کارتون از جمله کارتون بابک و دوستان رو بزارن که شهره آغداشلو هم توی اين کارتون از کسايی هست که مسئوليت صدای عمه داستان رو بر عهده داره. به هر حال خونه دار و بچه دار ! بچتو بردار و بيار ! قيمت ورود فقط وروديه موزه هست که فکر کنم برای بزرگسالان ۱۰ دلار باشه. هر چند من يک ايميل داشتم از که نوشته بود اگه ميخواين جا رزرو کنيد به اين آدرس ايميل بزنيد برای ديدن بابک و دوستان :
shabnam[AT]noroozproductions.com

لينک :اطلاعات بيشتر در مورد روز مادر و موزه ونکوور.


بالاترین: Balatarin

پويا

چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٥

Elfin Lakes

از ونکوور وارد بزرگراه شماره ۱ می‌شيم و به سمت Squamish حرکت می‌کنيم٬ کمتر از چند کيلومتر بعد از Squamish  و بعد از عبور از  رودخونه Maquam  به سمت Dioman Head می‌ريم (که البته قسمتی از راه خاکی هست.) حدود ۱۲ کيلومتر در اين جاده حرکت می‌کنيم  تا به پارکينگ می‌رسيم و کفش‌های مخصوص برف* رو می‌پوشيم. از اينجا حدود ۲ ساعت کوه‌نوردی می‌کنيم تا به پناهگاه اول که توش يک اجاق چوبی هست می‌رسيم و بعد از ناهار ۳ ساعت ديگه حرکت می‌کنيم تا به Elfin Lake برسيم و ديگه کاملا اتراق کنيم.

 

 


هوا اولش مه آلود هست٬ اما به اون بالا که می‌رسيم هوا یکم باز می‌شه و تا ‌فر‌دا ظهرش هوا صافه صاف می‌مونه تا ما بتونيم مسيری که توی مه بالا اومديم رو به زيبايی هر چه تموم‌تر ببينيم .  بعد از استراحت شب در پناهگاه کاملا مجهز اون بالا که اجاق گاز هم داشت به سمت پايين کوه حرکت کرديم و حدود ۴ ساعت تا ماشين‌ها راه داشتيم . مسير زياد سختی نبود٬ صعودش به همه توصيه می‌شه مخصوصا می‌گن تابستونش خيلی قشنگه .فقط مراقب خرس‌ها و گربه‌های وحشی باشين٬ يه‌کم مهربون نيستن ! 

 
جای همه خالی بود.

لينک :  يک سری از عکس‌های اين برنامه که گرفتم.

توضيح اضافه : خداييش به حق چيزای نديده ! الکی نبود کوله‌ی بعضيا ۲۰ کيلو سنگين‌تر از مال بقيه بود !!

توضيح اضافه‌تر : غذا دادن به پرنده از کف دست خيلی کيف داره! ‌عين اين‌که داری به بچه شير می‌دی

*‌ Snow Shoe


بالاترین: Balatarin

پويا

چهارشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳۸٥

 

۲ روزی دارم می‌رم کوه٬ شکار آهو... 

فعلا


بالاترین: Balatarin

پويا

دوشنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٥

نمايش فيلم

چه خبره ؟ : فيلم Invisible Children رو قراره نمايش بديم .
کجا ؟‌ :‌     SFU  روبروی کتابخونه ٬ اتاق 
Forum Chambers
کی‌؟ :       ساعت ۴ بعد از ظهر چهارشنبه ۲۶ آپريل.
هزينه:  
    مجانی٬ و ورود برای عموم آزاد است .
مدت:       ‌۵۵ دقيقه .
موضوع :   درباره کودکان اوگاندايی که مجبور می‌شن بجنگن .

تکميل : قراره ۲۹ آپريل توی خيلی از شهرهای امريکا مردم برن يه جايی توی خيابون بخوابن! تا مثلا اينطوری يک شب کاری رو بکنن که بچه های اونجا هر شب از ترس دزديده شدن و کشته شدن انجام می‌دن . هر کس خواست با ما بياد٬ به من اطلاع بده تا بيشتر براش توضيح بدم. منتظرتون هستيم .


بالاترین: Balatarin

پويا
پويا

----------------------------------

Cafe Radio

----------------------------------

Change for equality

----------------------------------

خانه
آرشیو
ایمیل

----------------------------------

 RSS

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------


----------------------------------

بازدید :

آمار وبلاگ :